Czy można stosować pierścień antykoncepcyjny, karmiąc dziecko?

Ginekolog przepisał mi Nuva Ring. Jednak nie pamiętam, czy powiedziałam lekarzowi, że karmię piersią mojego 9-miesięcznego synka. Czy można stosować tę metodę antykoncepcji karmiąc piersią? Lekarz powiedział mi także, że wkłada się krążek co miesiąc, a w ulotce przeczytałam, że co 3 tygodnie.

Witam serdecznie!
Zaordynowana Pani metoda antykoncepcji nie jest zalecana kobietom karmiącym. Krążek wydziela regularnie dwa rodzaje hormonów, podczas gdy w czasie laktacji zaleca się preparat jednoskładnikowe. W obecnej sytuacji wydaje się, iż nie powiedziała Pani swojemu ginekologowi o kontynuacji karmienia piersią. W najbliższych dniach powinna się Pani skontaktować i powiedzieć o karmieniu dziecka. Najprawdopodobniej ginekolog przepisze Pani mini-pill, pigułki najczęściej zlecane w podobnych sytuacjach.
Wracając do krążka, różnica polega pewnie na niedomówieniu. Krążek Nuvaring zakłada się bowiem na 3 tygodnie, po czym robi się tydzień przerwy. W efekcie nowe opakowanie zaczyna się co 4 tygodnie, czyli równy miesiąc.
Pozdrawiam