Badania hormonalne w przypadku zmiany tabletek antykoncepcyjnych na plastry lub krążek

Dzień dobry mam kilka pytań co do antykoncepcji bralam przez rok tabletki antykoncepcyjne Lesiplus natomiast moj ginekolog zalecil zmienienie antykoncepcji na plastry lub prążek nuvaRing i chciałaby zapytać co jest skuteczniejsze ? i jakie trzeba zrobic badania hormonow zeby ginekolg dobral odpowiednie .

Nie widzę sensu robienia badań hormonalnych w celu dobrania odpowiedniej metody antykoncepcyjnej. Jeśli chodzi o skuteczność to zarówno plastry, tabletki, i nuva ring mają zbliżoną wskaźnik pearla. Jeśli chodzi o komfort metody to polecam jednak nuva ring. Pozdrawiam