Czy można tak łączyć Hascovir?

Czy mogę łączyć hascovir 400mg z następującymi lekami Bioracef 500mg Erdomed 300mg Zyrtecucb 10mg

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Hascovir Control Max 400mg jest lekiem stosowanym najczęściej podczas leczenia pierwotnych lub nawracających zakażeń skóry i błon śluzowych przez wirusa opryszczki pospolitej. Zapobiega nawrotom i leczy opryszczkę - https://portal.abczdrowie.pl/opryszczka. Inne zastosowania do zakażenia wywołane przez wirus ospy wietrznej i półpaśca.

Nie stwierdzono niekorzystnych interakcji opisanej wyżej substancji z pozostałymi specyfikami, które Pan wymienił, czyli: Bioracef, Erdomed oraz Zyrtec UCB.

Należy pamiętać, iż trudno jest jednoznacznie orzec o znaczeniu interakcji lekowej dla konkretnej osoby. Dlatego w razie wątpliwości najlepiej poradzić się lekarza ogólnego lub farmaceuty.

Pozdrawiam i życzę dużo pomyślności.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.