Czy można tak łączyć Orgametril?

Witam, Dostałam od lekarza receptę na lek Orgametril (rozpoznanie to hiperplazja endometrium złożona bez atypii). Dodatkowo dzisiaj po konsultacji z innym lekarzem i po analizie badań krwi stwierdzono również insulinoopornosc i w tym przypadku została mi przepisana metformina (lek Avamina). Z nadmiaru informacji zapomniałam zapytać czy mogę ten lek łączyć z orgametrilem. Dodatkowo do tej pory stosowałam również suplement diety Fertistim. Czy mogę to wszystko stosowac jednocześnie? Zachować jakiś odstęp czasu czy może jeden lek wyklucza drugi ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, pomiędzy lekami: Orgametril, Avamina oraz suplementem diety Fertistim dla kobiet nie zachodzą szkodliwe interakcje, które uniemożliwiłyby ich jednoczesne stosowanie. To znaczy, że zazwyczaj można je ze sobą bezpiecznie łączyć, ale warto skonsultować to jeszcze ze swoim lekarzem, który wykluczyłby ewentualne działania niepożądane, które pojawiłyby się w związku z Pani chorobą.

Dodatkowo proszę pamiętać, że nie należy łączyć metforminy z alkoholem, ponieważ w połączeniu z lekami może sprawić, że Pani samopoczucie się znacznie pogorszy z powodu wzrostu stężenia kwasu mlekowego w organizmie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/orgametril-charakterystyka-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne

https://portal.abczdrowie.pl/metformina-charakterystyka-wskazania-przeciwwskazania-skutki-uboczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.