Czy można uprawiać seks po usunięciu ciała obcego z gałki ocznej?

Witam. Jestem po zabiegu chirurgicznym oka polegającym na usunięciu ciała obcego z gałki ocznej . Złożono mi również dwa szwy. Czy są jakieś przeciwwskazania do odbycia stosunku seksualnego w moim przypadku? Po dwunastu dniach od zabiegu czeka mnie rownież lot samolotem, czy i tu muszę liczyć się z jakimś ryzykiem ?

Witam!
Bezpośrednio po zabiegu nie zalecałbym działalności, która może powodować wzrost ciśnienia w tym w gałce ocznej. Natomiast jeżeli idzie o lot samolotem dwa tygodnie po zabiegu to osobiście nie widzę przeciwwskazań, ale proszę zapytać okulistów!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.