Czy można usunąć ósemkę po stosowaniu antybiotyku?

Witam, ostatnio miałam stan zapalny za ósemką, lekarz przepisał mi antybiotyk, brałam go przez 5 dni , następnie kazał udać mi się do chirurga szczękowe w celu usunięcia "wystającego pycia" który mam za ósemką , mam pytanie czy mogę od razu zgłosić się do chirurga w celu usunięcia czy odczekać po antybiotyku. Podejrzewam , że da mi chirurg kolejny antybiotyk i nie wiem czy można tak często przyjmować. Pozdrawiam

Dzień dobry, jeśli stan zapalny już się wycofał to może się Pani udać do chirurga. Lepiej nie czekać zbyt długo aby znów nie doszło do wytworzenia stanu zapalnego w tym miejscu. Czasami po trudnych chirurgicznych ekstrakcjach i tak przepisywany jest antybiotyk.
pozdrawiam serdecznie
Grzegorz Gdula

Witam serdecznie,
Często nawet lepiej, jeśli usunięcie odbywa się jeszcze w osłonie antybiotyku, o ile pierwotny stan zapalny już się uspokoił.
Dlatego spokojnie można udać się na usunięcie ósemki. To czy po zabiegu zostanie przepisany antybiotyk zależy od konkretnej sytuacji i trudności samego zabiegu.