Verbascon a ciąża

Dzień dobry. Jestem obecnie w 6 tygodniu ciąży i dopadło mnie lekkie przeziębienie. Nie bardzo wiem jakie leki na przeziębienie mogłabym brać w ciąży i chciałabym zapytać czy mogę bezpiecznie zastosować lek w saszetkach Verbascon? Nie chcę przyjmować żadnych inwazyjnych leków, zresztą nie można ich brać w ciąży i wszystkie Gripexy, Fervexy itp. odpadają. Natomiast wydaje mi się, że Verbascon jest lekiem zdecydowanie łagodniejszym i być może mogłabym go zastosować żeby przyspieszyć wyleczenie infekcji? Czytałam ulotkę Verbasconu i tam nie ma żadnej informacji o tym, że nie można go przyjmować w okresie ciąży, ale mimo to boję się to zrobić bez konsultacji specjalistycznej. Czy Verbascon może powodować jakieś negatywne skutki dla zdrowia dziecka? Czy można go bezpiecznie przyjmować w ciąży? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.

Generalnie można. Tylko, że bez względu na to czy pani będzie brała ten lek czy nie, nie będzie to miało wpływu na przebieg choroby. Niewielka infekcja wirusowa przeziębieniowa nie wymaga zastosowania leków. Nie ma skutecznego leku p-wirusowego. Organizm z reguły sam zwalcza chorobę.