Czy można wykonać MR prostaty przy drucie Kirschnera?

Witam serdecznie , posiadam drut kirschnera w dłoni oraz płytkę x-plate synthes na śrubach w stopie , niedługo mam umówiona wizytę na rezonans magnetyczny prostaty czy te rzeczy eliminują mnie z tego badania ?

Witam serdecznie,

Pytanie z jakiego materiały są one wykonane?
Zespolenia metalowe w pewnych przypadkach są przeciwwskazaniami względnymi. Oznacza to że w pewnych sytuacjach klinicznych badanie to może być wykonane. Decyzje podejmuję radiolog w Pracowni MRI. Dlatego jeśli został Pan zapisany na badanie a mówił Pan podczas rejestracji o drucie oraz płytce, to zapewne radiolog nie widział przeciwwskazań. Najlepiej aby zadzwonił Pan lub udał się do Pracowni MRI, która ma wykonać badanie celem porozmawiania na ten temat z radiologiem.

Pozdrawiam.