Drut retencyjny na dolnym łuku zębowym a rezonans magnetyczny

Mam drut retencyjny na dolnym łuku zębowym od kła do kła i niedługo możliwe, że będę miała rezonans magnetyczny. Czy z uwagi na to, że podczas badania nie można mieć elementów metalowych to może mieć to szkodliwy wpływ na moje zęby? Czy obecność takiego druta może mieć wpływ na błędy w badaniu?Badanie nie będzie obejmowało głowy.

Witam serdecznie,

Przede wszystkim zależy jaki obszar anatomiczny będzie badany. Metalowe implanty czy druty retrncyjne należą do tzw. przeciwwskazań wzglednych tzn. że badanie może być wykonane po konsultacji z lekarzem zlecającym badanie lub radiologiem w Pracowni MRI .

Pozdrowiam.