Czy można wykonać USG tarczycy przy bólu gardła?
Dzień dobry, Jutro odbędę USG tarczycy a dziś rozbolało mnie gardło. Czy to może w jakiś sposób zaszkodzić/wpłynąć na badanie? Pozdrawiam

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
dolegliwości bólowe gardła nie powinny w negatywny sposób wpłynąć na wynik badania USG tarczycy. Dla pewności można poinformować osobę, która będzie wykonywała badanie o zaistniałej sytuacji, jednak nie powinno mieć to większego znaczenia.
Zdaniem naszej ekspertki nawet angina nie powinna być przeciwwskazaniem do wykonania USG tarczycy.
Więcej na temat przebiegu badania oraz wskazań do wykonania USG tarczycy znaleźć można pod poniższym adresem, który kieruje do naszego artykułu:
https://portal.abczdrowie.pl/usg-tarczycy.
Inne pytania o USG tarczycy znajdują się tutaj:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wplyw-anginy-na-wynik-usg-tarczycy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-antykoncepcja-ma-wplyw-na-wynik-usg-tarczycy.