Czy mogę wykonać depilację laserową przy niedoczynności tarczycy?

Witam. Jestem w trakcie diagnozowania problemów z hormonami. Na ten moment mam za wysoką prolaktynę i podwyższone jak na mój wiek TSH. Za sześć tygodni mam powtórzyć badania. Zaczynam się martwić, że ewentualna niedoczynność tarczycy może być przeciwwskazaniem do laserowej depilacji i zabiegów i operacji plastycznych, które planuję. Czy leczona niedoczynność tarczycy może być przeciwwskazaniem do takich zabiegów, operacji?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zdaniem naszej ekspertki z zakresu kosmetologii nie zawsze choroby endokrynologiczne stanowią przeciwwskazanie do wykonania depilacji laserowej.

Zdarza się jednak, że mogą zmniejszyć skuteczność zabiegu – zwłaszcza jeśli nie są zdiagnozowane lub odpowiednio leczone. Z uwagi na to, iż jest Pani w trakcie diagnozowania zaburzeń hormonalnych należy dokończyć diagnostykę i jeśli zajdzie taka potrzeba, to wdrożyć leczenie. Przyjmowanie leków na niedoczynność tarczycy nie będzie przeszkodą do wykonania depilacji laserowej.

Takich informacji udzielili nasi eksperci pod poniższymi pytaniami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przy-regularnym-podawaniu-euthyroxu-na-niedoczynnosc-tarczycy-mozna-wykonac-zabieg-depilacji-laserowej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-choroby-endokrynologiczne-sa-przeciwwskazaniem-do-depilacji-laserowej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.