Jakie choroby endokrynologiczne są przeciwwskazaniem do depilacji laserowej?

Dzień dobry. Przeglądając stronę internetową pewnego salonu depilacji wyczytałam, że trwałym przeciwskazaniem do depilacji laserowej są choroby endokrynologiczne. Chciałabym dowiedzieć się jakie konkretnie choroby endokrynologiczne są przeciwskazaniem do depilacji laserowej.

Dzień dobry,

Do podstawowych przeciwwskazań należą:

- ciąża,
- świeża opalenizna ( solarium – min 4 tyg. przerwy, samoopalacz – 2 tyg. przerwy),
- krem z retinolem (odstawić 3 tyg. przed zabiegiem)
- leki światłouczulające, retinoidy
- zioła (nagietek, dziurawiec – odstawić 3 tyg. przed zabiegiem)
- depilacja woskiem lub pensetą (min 1 miesiąc przerwy)
- bielactwo, łuszczyca

Oczywiście każdą tego typu procedurę poprzedza konsultacja.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Choroby endokrynologiczne nie zawsze są przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji laserowej. W przypadku niezdiagnozowanych zaburzeń lub bez podjętego wcześniejszego leczenia zabiegi laserowe mogą nie przynieść efektów. Przed zabiegiem zawsze powinna odbyć się kwalifikacja pacjenta, która pozwoli wykluczyć wszelkie przeciwwskazania.

Pozdrawiam serdecznie.