Czy można wykonać depilację laserową i stosować Escitil?

Dzień dobry, przyjmuję tabletki Escitil i tu moje pytanie. Czy mogę wykonać depilację laserową? Dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam,

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

lek Escitil nie stanowi przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej.

Ważne, aby decydując się na depilację laserową, nie przyjmować leków oraz ziół światłouczulających. Lek Escitil, którego substancją czynną jest escitalopram, nie należy do takich leków, dlatego najprawdopodobniej będzie mogła Pani skorzystać z depilacji laserowej.

Mimo to, zabieg powinien być poprzedzony konsultacją, w trakcie której należy poinformować osobę, która będzie wykonywała depilację laserową, o wszystkich stosowanych lekach oraz suplementach.

Nasi eksperci z zakresu kosmetologii oraz dermatologii udzielali odpowiedzi na bardzo podobne pytanie, które znajduje się pod linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przy-depilacji-laserowej-nie-powinno-sie-stosowac-beta-blokerow.

Zachęcamy do zapoznania się z tymi odpowiedziami.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.