Czy przyjmowanie tych leków ma wpływ na depilację laserową?

Dzień dobry, jestem kobietą, mam 19 lat, od 1,5 roku leczę się psychiatrycznie lekiem Aciprex 10mg na zaburzenia lękowe (pierwszy tydzień pół tabletki, rok cała tabletka, od pół roku zażywam pół tabletki znów aby schodzić z leku do marca/kwietnia) dodatkowo zażywam lek Slinda od 2 miesięcy, mam pytanie, czy przyjmowanie tych wymienionych leków ma interakcje przy depilacji laserowej? Czy mogę się jej podjąć biorąc te leki? Bardzo serdecznie dziękuję z góry za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Choć zabieg depilacji laserowej uważany jest za bezpieczny, istnieją pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Należy do nich przyjmowanie określonych leków (w tym antybiotyków i leków przeciwbólowych), popularnych suplementów diety, a nawet ziół i herbat o działaniu detoksykacyjnym i odchudzającym. Dlatego osoba wykonująca zabieg powinna wcześniej przeprowadzić z Panią szczegółowy wywiad, obejmujący wszystkie przyjmowane w ciągu 6 miesięcy leki i preparaty z w/w grup. Lista tych substancji jest na tyle długa, że zachęcam Panią, by sama zapoznała się z ich wykazem (można go znaleźć w Internecie na stronach klinik kosmetologicznych).

Lek hormonalny (antykoncepcyjny), który Pani przyjmuje, nie stanowi przeszkody do wykonania zabiegu. Jeśli natomiast chodzi o leki psychotropowe (antydepresyjne), zdania są podzielone. Niektóre kliniki uważają je za przeciwwskazania i informują o możliwości pojawienia się przebarwień.

Najlepiej będzie, jeśli skonsultuje się Pani ze swoim lekarzem psychiatrą w celu wyjaśnienia tej kwestii. Przydatne dla osoby wykonującej zabieg będzie też zaświadczenie o braku przeciwwskazań.

Dodatkowe informacje na ten temat może Pani znaleźć w artykule: https://uroda.abczdrowie.pl/depilator-laserowy.

Pozdrawiam serdecznie Panią serdecznie i życzę powodzenia!

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.