Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przy depilacji laserowej nie powinno się stosować beta-blokerów?

Dzień dobry, Od ponad pół roku stosuję 1,5 tabletki dziennie propranololu i 1,5 tabletki dziennie Escitil. Chciałabym poddać się zabiegowi depilacji laserowej, jednak przeczytałam, że nie powinno się przy stosowaniu beta-blokerów i niektórych leków depresyjnych. Jednak nie mogę znaleć żadnych szczegółowych informacji na temat związku tych konkretnych lekow i lasera. Bardzo proszę o odpowiedz
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Kwas hialuronowy - wady i zalety

Nie ma przeciwwskazań do depilacji laserowej przy tych lekach. Oczywiście pod warunkiem, że zabieg wykonuje profesjonalista. Jeśli chodzi o leki to bardziej tu chodzi o leki, które mogą być światło uczulające, a te nie są.

0

Dzień dobry,

Głównym przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest stosowanie leków światłouczulających, w tym herbat ziołowych (dotyczy to wszystkich zabiegów laserowych). Przed wykonaniem zabiegu powinna być przeprowadzona konsultacja podczas której powinna Pani poinformować osobę, wykonującą zabieg o wszystkich przyjmowanych lekach, suplementach. Po zabiegach laserowych konieczne jest stosowanie kremów z filtrem SPF.

Pozdrawiam serdecznie.

0

Chodzi to, by przed zabiegami laserowymi wystrzegać się leków/ziół o działaniu światłouczulającym.

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0

Dzień dobry, jednym z przeciwwskazań do epilacji laserowej są zioła/leki zawierające substancje swiatlouczulające. Jeśli w tych lekach takich substancji nie ma to wówczas zabieg można wykonać.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy