Czy przy depilacji laserowej nie powinno się stosować beta-blokerów?

Dzień dobry, Od ponad pół roku stosuję 1,5 tabletki dziennie propranololu i 1,5 tabletki dziennie Escitil. Chciałabym poddać się zabiegowi depilacji laserowej, jednak przeczytałam, że nie powinno się przy stosowaniu beta-blokerów i niektórych leków depresyjnych. Jednak nie mogę znaleć żadnych szczegółowych informacji na temat związku tych konkretnych lekow i lasera. Bardzo proszę o odpowiedz

Nie ma przeciwwskazań do depilacji laserowej przy tych lekach. Oczywiście pod warunkiem, że zabieg wykonuje profesjonalista. Jeśli chodzi o leki to bardziej tu chodzi o leki, które mogą być światło uczulające, a te nie są.

Dzień dobry,

Głównym przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest stosowanie leków światłouczulających, w tym herbat ziołowych (dotyczy to wszystkich zabiegów laserowych). Przed wykonaniem zabiegu powinna być przeprowadzona konsultacja podczas której powinna Pani poinformować osobę, wykonującą zabieg o wszystkich przyjmowanych lekach, suplementach. Po zabiegach laserowych konieczne jest stosowanie kremów z filtrem SPF.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, jednym z przeciwwskazań do epilacji laserowej są zioła/leki zawierające substancje swiatlouczulające. Jeśli w tych lekach takich substancji nie ma to wówczas zabieg można wykonać.
Pozdrawiam serdecznie