Czy można wyleczyć się z porażenia mózgowego?

Witam. Czy można wyleczyć się z porażenia mózgowego?Oczywiście wszystko zależy od poziomu zaburzeń jakie występują u mojej córki. Skarży się na ból głowy. Czasami czuję się osaczona, stresuje się jak inni ją odbiorą. Czy to można temu zapobiec? Czy terapia u psychologa może pomóc?

Witam Panią
Nie napisała Pani ile córka ma lat,
jakie są jej ograniczenia ruchowe,
w jaki sposób funkcjonuje intelektualnie, psychicznie,
jakie są jej największe ograniczenia, jaki jest stopień zaburzeń itd.
U osób z mózgowym porażeniem można usprawnić
niektóre sfery życia.
Jeżeli u córki występują tylko zaburzenia ruchu i postawy,
to terapia psychologiczna jak najbardziej pomoże jej
uporać się ze stresem, żeby nie czuła się osaczona,
co poprawi jej jakość życia.
Natomiast jeżeli chodzi o zaburzenia ruchowe,
to proszę spytać lekarza prowadzącego, który zna córki
historię choroby, w jakim stopniu poszczególne zabiegi
operacyjne i bezoperacyjne mogą poprawić jej funkcjonowanie.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry, rehabilitacja zapewne poprawia funkcjonowanie pacjenta, jednak nie da się całkowicie wyleczyć, sprawić żeby choroba była niezauważalna. Oczywiście psycholog może pomóc, zaakceptować siebie, nie bać się oceny. Warto byłoby skorzystać z wsparcia psychologa.
Pozdrawiam A. Pacia