Czy można zajść w ciążę podczas okresu?

Witam. Brałam antybiotyk przez 4 dni, niestety wywołał dużo działań niepożądanych i zaprzestałam zażywania go. Miesiączka wystąpiła prawidłowo z tym, że trwała dwa dni. Czy jeśli odbywałam stosunek w trakcie okresu mogłam zajść w ciążę? Nadmieniam, iż miałam stan zapalny pęcherza po antybiotyku. Z góry dziękuję za odpowiedź
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zajście w ciążę podczas miesiączki jest bardzo mało prawdopodobne, ale możliwe. Nie ma to nic wspólnego ze stosowaniem antybiotyków. Natomiast stany zapalne, choroby i stany gorączkowe mogą przesunać owulację, więc miesiączka może wystąpić w innym niż zwykle terminie.
Jeżeli chce mieć Pani pewność, że nie zajdzie w ciążę, należy korzystać ze skutecznych metod antykoncepcyjnych.