Czy można zastosować zastrzyk Depomedrol u osoby chrej na jaskrę?

Witam.Bardzo proszę o radę.Ortopeda zlecił mi zakup Depomedrol (choroba de querwaina ).Leczę się na jaskrę i zgłaszałam ten fakt lekarzowi.Czy ten zastrzyk będzie bezpieczny dla mych oczu?

Pytanie jest natury filozoficznej. W każdej ulotce o leku będzie napisane, że sterydów nie można używać u osób chorych na jaskrę.
Ale, oczywiście jak to w medycynie, 2+2 ngdy nie jest 4.
Zależy jaka jaskra jak wysokie ciśnienie i zależy z jakiego powodu stosowany jest steryd.
W przypadku na przykład zapalenia błony naczyniowej, jeżeli jest ono nie leczone, zastrzyk Depo Medrolu usunie zapalenie i tym samym obniży ciśnienie w oku, bo zapalenie może dawać jaskrę wtórną. W tym przypadku depo-medrol wyleczy jaskrę.
Jeżeli natomiast stan oka nie jest, aż tak poważny, a jaskra dość duża i trzeba zastosować steryd można podać steryd łagodniejszy niż depo-medrol czy krócej działający.