Czy MR bez kontrastu uwidoczni przerzut czerniaka?
Dzień dobry, czy rezonans magnetyczny głowy bez kontrastu uwidoczniłby przerzuty czerniaka? 2 miesiące temu miałam wycinane znamię, które zostało uznane za niegroźne, jednak od tego czasu źle się czuję, mam objawy neurologiczne. Lekarze sugerują symptomy nerwicowo-pocovidowe, neurolog zlecił MRI bez kontrastu, diagnosta nie zdecydował w trakcie badania na podanie kontrastu. Czy gdyby coś się działo, to byłoby to widoczne?

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Gdyby w trakcie badania uwidoczniła się zmiana podejrzana to z pewnością radiolog nadzorujący badanie zdecydował by o podaniu środka cieniującego.
Dlatego można podejrzewać, że badanie nie wykazało nic poważnego zwłaszcza jeśli chodzi o zmiany rozrostowe.
Usunięcie znamienia 2 miesiące temu z pewnością zostało poddane badaniu histopatologicznemu. Dlatego również można po Pani wypowiedzi podejrzewać, że wynik badania histopatologicznego nie wykazał nic poważnego, stąd zmiany przerzutowe nie powinny mieć miejsca. Ale to są tylko gdybania po opisie w Pani pytaniu.
Sugeruje udać się z wynikiem badania do lekarza prowadzącego celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.
Z wyrazami szacunku,