Czy muszę się zabezpieczać dodatkowo?

Dzień dobry. Od 15 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Novynette. Ostatni miesiąc byłam zmuszona zaprzestać przyjmowania tabletek Novynette z powodu badań endokrynologicznych. Opakowanie zostało dokończone i wystąpiło krwawienie z ostawienia. Badania odbyły się. Powróciłam do Novynette po 19 dniach od odstawienia gdy wystąpiło krwawienie/ miesiączka. Pierwszego dnia krwawienia rozpoczęłam opakowanie Novynette. Krwawienie trwało 4 dni. Ile czasu muszę się dodatkowo zabezpieczać mechanicznie ? Słyszałam opinie od lekarzy że od 1 dnia jestem zabezpieczona a od innych starszej daty że musze odczekać miesiąc. Jak jest faktycznie. Pozdrawiam
KOBIETA, 39 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

W przypadku, gdy zaczęła Pani przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych w pierwszym dniu krwawienia (I dzień cyklu), ich działanie jest natychmiastowe i nie istnieje konieczność stosowania dodatkowego zabezpieczenia w postaci prezerwatyw, gdyż będzie Pani prawidłowo chroniona przed zapłodnieniem.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami na temat antykoncepcji hormonalnej:

https://portal.abczdrowie.pl/nieprawidlowe-stosowanie-antykoncepcji https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zapomniec-o-antykoncepcji

https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej