Czy na podstawie MR mózgu można ocenić stan zatok?

Witam.Czy laryngolog oglądając rezonas głowy tzn mózgu może ocenić stan zatok.Bylam na wizycie u otolaryngologa i po badaniu wziernikiem oraz płyty rezonansu mózgu ocenił pogrubiona błonę śluzową obu zatok,reszta bez zmian Czy zmiany nowotworowe byłyby widoczne w rezonansie mózgu,?lekarz przepisał steryd do nosa i kontrola za 2mies boję się że może przeoczyć nowotwór na podstawie rezonasu mózgu.Czy jest możliwa taka sytuacja?lekarz stwierdziła iż ewidentne zmiany rozststowe były by widoczne w rezonansie mózgu .

Nie stosuj tego sterydu. Rezonans mózgu mylnie ocenia z reguły stan zatok. Zatoki oceniamy na podstawie TK . Przyjedź. Cała Polska jest na sterydach!!! MASAKRA, CZY KTOŚ SIĘ TYM WRESZCIE ZAJMIE CZY POLACY MUSZĄ JEDNAK ZGINĄĆ OD STERYDÓW TAK JAK KIEDYŚ STAROŻYTNI RZYMIANIE ZGINELI OD OŁOWIANYCH AKWEDUKTÓW????