Czy należy leczyć twarde jądro?
Miałem operację przepukliny po której uciekło mi jądro do kanału pachwinowego i było tam 2,5 roku nieprzyszyto do moszny. Długo szukałem lekarza który by to naprawił. Teraz jestem po operacji 2 tyg i te jądro jest bardzo twarde, boje się czy nie jest martwe. Zgłosiłem to chirurgowi na kontroli kiedy robił USG ale w odpowiedzi usłyszałem że takie jądro ma być. Lewe jądro zawsze było miękciejsze ale prawe nie było takie twarde. Jest naprawde twarde jak rzołędź. Czy mam iść do radiologa?

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowny Panie - po tak długim okresie przemieszczenia jądra do jamy brzusznej, po sprowadzeniu do moszny możliwy jest obrzęk i stan zapalny, które z czasem powinny ustapić.
Pozdrawiam serdecznie, dr n. med. Wojciech Kawiorski, specjalistya chirurg gastrologiczny