Czy należy obawiać się naczyniaka w wątrobie?

Podczas badania USG lekarz wykrył u mnie hiperechogeniczną zmianę o średnicy 4-5 mm w prawym płacie wątroby. Napisał też, że PRAWDOPODOBNIE to naczyniak. Czy mam się czegoś obawiać?

Nie. Takie naczyniaki są dość powszechne w wątrobie i są to zmiany łagodne zazwyczaj wymagające tylko obserwacji (co około np. 1 rok USG). Zmiana w Pana przypadku jest bardzo mała. Obawiamy się zmian naczyniakowych w wątrobie o średnicy około 8-10 cm.