Czy należy udać się do lekarza z powodu zaczerwienienia oczy po przedłużaniu rzęs?

Witam, od ponad roku przedłużam rzesy od pewnego czasu po każdej aplikacji mam czerwone oczy i popękane krwinki. Do ostatniej wizyty wszystko znikało. A teraz byłam u kosmetyczki tydzień temu a oczy nadal są czerwone. Zaczęłam używać kropli nawilżających. Czy to samo się zregeneruje czy trzeba udać się do lekarza ? I czy istnieje możliwość że pęknięte krwinki mogą zostać na zawsze?

Lek. Katarzyna Szymczak

Możliwe że jest pani uczulona na klej którego używa kosmetyczna. W razie nie ustąpienia objawów po kilku dniach sugeruję wizytę u okulisty ewentualnie alergologa.
Pozdrawiam