Jak zmniejszyć silne podrażnienie oczu?

Okulista stwierdził lekko podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe (20 i 22) i zapisał krople na obniżenie Rozaprost Mono, z uwagi na silne bóle oczu od dwóch miesięcy. Dodatkowo zdiagnozował bardzo suche oczy. Zakraplam oczy różnymi kroplami nawilżającymi, raczej z marnym skutkiem, więc oczy są bardzo podrażnione i bolące. Po użyciu kropli Rozaprost wieczorem, oczy w trakcie nocy zrobiły się bardzo czerwone, popękało dużo naczynek i mocno szczypią. Czy w takim przypadku powinnam odstawić te krople? Czytam w ulotce, że to dość częsty skutek działania tych kropli, ale czy oczy się przyzwyczają, czy nie jest to niebezpieczne? Możliwe, że już wcześniejsze podrażnienie oczu i dodatkowa suchość spotęgowały ten ból, ale krople miały pomóc na ból, a czuję się jeszcze gorzej.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli zaczęły u Pani występować objawy niepożądane, to raczej odradzamy stosowanie opisywanego produktu i skonsultowanie tego faktu z okulistą. Specjalista powinien ocenić stan zdrowia oczu i ewentualnie zmienić środki stosowane w leczeniu.

Popękane naczynka w oku powinny się wchłonąć w ciągu maksymalnie dwóch tygodni od czasu wystąpienia. W przypadku ogólnego podrażnienia rogówki oczu wskazuje się, że należy stosować odpowiednie preparaty zawierające pochodne sodu. Aby można było jednak przyjmować jakiekolwiek leki, powinno się to skonsultować z okulistą.

Więcej o problemach z podrażnieniem oczu przeczyta Pani w naszym artykule, do którego link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-czerwonego-oka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.