Czy należy w tej sytuacji wykluczyć ciążę?
Od pol roku biorę tabletki antykoncepcyjne Vixpo. Codziennie o tej samej godzinie ( w sobote wzięłam 3 godziny pozniej). Przed wczoraj dostalam plamienia a od wczoraj boli mnie brzuch jak na okres. Nie biorę żadnych leków. Pije herbaty z liści malin i mniszka lekarskiego. Czy mozna wykluczyć ciążę? Pol roku temu na usg nic nie wyszlo.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry, jednorazowa sytuacja, gdy przyjmie Pani tabletkę antykoncepcyjną Vixpo około 3 godziny później niż zazwyczaj, nie wpływa na skuteczność antykoncepcji, oznacza to, że nie powinno to doprowadzić do zapłodnienia. Spożywane przez Panią herbaty z liści malin i z mniszka lekarskiego również nie wpływają na przyjmowane hormony. Plamienie miało najprawdopodobniej inną przyczynę np. Infekcja, przeziębienie, obecność nadżerki itp., dlatego, gdyby się powtarzało, warto wybrać się na wizytę kontrolną do ginekologa.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/skuteczna-antykoncepcja-bez-skutkow-ubocznych
https://portal.abczdrowie.pl/7-przyczyn-kiedy-antykoncepcja-moze-byc-nieskuteczna
https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zapomniec-o-antykoncepcji
https://portal.abczdrowie.pl/przeciwwskazania-antykoncepcji