Czy niedoczynność tarczycy utrudnia zajście w ciążę?

Witam. Normalny cykl trwa u mnie ok 33 dni, okres spoznial mi się 7 dni a po tym czasie dostałam minimalnego plamienia w kolorze brązowym. Dodam że choruje i lecze się od kilku lat na niedoczynność tarczycy, podobno to utrudnia zajście w ciążę. Kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia. Czy mogę być w ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie zajście w ciążę jest jak najbardziej możliwe. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego.