Czy nieleczone wodonercze od 7 lat może doprowadzić do powstania roponercza?

Czy nieleczone wodonercze od 7lat moze doprowadzic do powstania roponercza, chodzi mi o to czy zawsze do tego dochodzi, tzn predzej czy pozniej? I co wlasciwie moze oznaczac narosl 3cm na trzustce, czy moze byc to trzustka ektopowa czy cos gzrozniejszego?? Jakich rozmiarow moze byc trzustka ektopowa ??

Lek. Tomasz Budlewski

Może doprowadzić do roponercza i oczywiście do wyłączenia funkcji danej nerki jeżeli już to się nie stało . Trzustka ektopowa - gdzie jest umieszczona? Jaka diagnostyka potwierdzenia została wykonana ?