Czy niewyleczony zębodół i ropa nie wpłyną negatywnie na organizm przy zetknięciu z ciśnieniem samolotu?

Witam serdecznie, dwa dni temu mialem usuwana 7-ke. Po wyrwaniu zeba jest ogromna opuchlizna ropna (czuje jak ta ropa mi wychodzi). Zrobil sie juz skrzep. Ale dalej mam problemy z otwieraniem chociazby buzi. Za tydzien bede podrozowal samolotem i teraz pytanie. Czy niewyleczony zebodol i ropa nie wplyna negatywnie przy zetknieciu sie z cisnieniem wysokolecacego samolotu? Dodam ze mam zawsze problemy z cisnieniem podczas lotu (szczegolnie zatoki). Za odpowiedz z gory dziekuje.

Aleksander Ropielewski

Sama obecność opuchlizny i ropy nie będzie się wiązała z dolegliwościami powodowanymi zmianami ciśnień o ile nie doszło do powstania zamkniętej przestrzeni powietrznej (np. sytuacja gdy zatkane jest ujście zatoki i powietrze nie może swobodnie do niej dopływać i odpływać).

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski