Czy niski ciężar właściwy moczu jest powodem do zmartwień?

Witam! Czy jeśli w badaniu ogólnym wyszedł niski ciężar właściwy moczu (1,012) i niskie pH (5) to jest to powód do zmartwień? Inne wyniki są w normie ( Mocznik - 3.30. Kreatynina- 68, eGFR>90, kwas moczowy 248) Miałam robione również USG na którym wszystko wyszło w porządku oprócz paru torbieli na jednej nerce. Jednak martwi mnie ten ciężar właściwy ( nawet jeśli niewiele wypije mój mocz jest praktycznie bezbarwny) a podobno badania wychodzą źle dopiero wtedy gdy uszkodzona jest większa część nerek. Również często muszę biegać do toalety mimo iż w badaniach bakterie i leukocyty nigdy nie wychodzą. W dzieciństwie często miałam zapalenie pęcherza i obawiam się że to może mieć wpływ na mój obecny stan. Co robić? Czy są jeszcze jakieś bardziej szczegółowe badania oceniające pracę nerek? Z góry dziękuję.

Nie wiem ile płynów przyjmuje Pani dobowo oraz jaką dietę stosuje. Ponadto warto wykonać USG układu moczowego. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.