Czy niski poziom beta-HCG może oznaczać ciążę przy problemach z tarczycą?

Witam, czy niski poziom beta HCG (poniżej 0,1) z badania krwi może oznaczać ciążę przy problemach z tarczycą? Czy to badanie może wykryć w 100% ciążę pozamaciczną? Bardzo proszę o odpowiedź.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Niski poziom B-hCG świadczy o tym, że nie jest Pani w ciąży. Jest również oznaczany w przypadku podejrzenia ciąży pozamacicznej, przy niskich wartościach można ją wykluczyć. Parametr ten nie jest zależny od chorób tarczycy. .
Pozdrawiam