Czy Norprolac ma wpływ na miesiączkę?

Czy odstawienie norprolacu może spowodować brak miesiączki? Odstawiłam lek po tym jak wyniki badań prolaktyny wyszły w normie. Od dwóch dni powinnam mieć miesiączkę natomiast pojawił mi się tylko brązowy śluz i to w bardzo małej ilości. Trochę się tym martwię

Redakcja abcZdrowie

Witam,

choć w ulotce Norprolac nie ma informacji na temat tego, aby lek ten wpływał na cykl miesiączkowy, to istnieje taka możliwość. Lek ten oddziałuje bowiem na hormony, a dokładniej hamuje uwalnianie prolaktyny z przysadki mózgowej.

Zbyt wysokie stężenie tego hormonu objawiać się może zaburzeniami miesiączkowania oraz owulacji, osłabieniem popędu płciowego czy nawet niepłodnością.

Wspomina Pani o tym, że odstawiła lek po zbadaniu poziomu prolaktyny. Istotna jest informacja, czy uczyniła to Pani po konsultacji ze swoim lekarzem. Jeśli nie, to być może prawidłowy wynik był związany z przyjmowaniem danego leku. Po odstawieniu go, mogło dojść do ponownej hiperprolaktynemii, co poskutkowało brakiem okresu.

Brak okresu może również oznaczać ciążę. W ulotce leku znajdziemy bowiem informacje, że lek Norprolac jest w stanie przywrócić płodność, dlatego kobiety, które nie planują dziecka powinny zastosować jedną z metod antykoncepcyjnych. Proszę wykonać test ciążowy.

Pytania o lek Norprolac znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skutki-uboczne-stosowania-leku-norprolac, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-prawda-ze-norprolac-jest-lepiej-tolerowany-niz-bromergon.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.