Czy noworodkowi nadal podawać mleko?

Witam, mam taki problem z noworodkiem: Urodzony był przez cesarskie cięcie w 41 tyg 2 dni ponieważ po kroplówkach wywołujących ustawał puls i w usg wyszły słabe przepływy, mały urodził się z wagą 2880 obecnie ma 19 dni i waży 3080, skala abgar 10, żółtaczka przy wypisie 10,6 obecnie 5,6. Po powrocie ze szpitala mały jadł każdego dnia o 10 ml więcej aż do 60 ml mleko bebilon zwykłe z pro nutrą, po czym zatrzymał się i jadał po 20,30, 40, 50 max 60 ml, przy tym dodatkowo ulewał, czasem zwymiotował godzinę czasem dwie po jedzeniu , prężył się strasznie zaraz po jedzeniu i mało spał,kupy robił żółte z białymi groszkami oraz ze śluzem czasem mniej a czasem dużo śluzu, lekarz wysłał nas do szpitala, w szpitalu nic nie stwierdzili oczywiście, wyniki badań kału, moczu i krwi ok, jedynie delikatnie podwyższony potas, i wątroba podwyższona i jeszcze coś tam z alergią pokarmową ale wynik był 3 a norma 1,5 więc powiedzieli że to nie alergia , cpr ma 0,2. kazali brać espumisan 4 x dziennie po 5 kropel. Po powrocie do domu objawy nasiliły się, dodawaliśmy mu espumisan ale jeszcze bardziej wymiotował po tym więc odstawiliśmy, nasz lekarz zalecił gastrotuss podawaliśmy mu ale po tym też a to ulał a to zwymiotował, podajemy małemu witamine D3 i acidolac. Inny lekarz zalecił zmianę mleka na enfamil AR, i odstawić wszystko wraz z witaminą d3, od wczoraj nie dajemy mu żadnych kropelek i dajemy mu to mleko enfamil AR, po tym mleku dalej pręży się jak nie wiem, nie chce spać, usypia i budzi się i pręży dalej, ale za to nie ulewa, od wczoraj kupy nie robił a wcześniej po 5/6 dziennie. Byliśmy u kilku lekarzy ale nic nie wywnioskowali, już nie wiemy co robić, podawać dalej to mleko? Proszę o jakąś poradę.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze na podstawie powyższego opisu najbardziej wskazana jest konsultacja lekarza gastroenterologa dziecięcego i najlepiej pracującego w klinice uniwersyteckiej