Czy OB może być podwyższone od zęba?

Witam czy podwyzszone ob bardzo mocno może być od zmienionej chorobowo dwójki?Mam korzeń zęba wyleczony ale jest zmiana okolowierzcholkowa przy zebie nie niewiem czy to od pozostale badania morfologia próby watroboweTSH i glukoza w porzadku.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może tak być, ale też zależy jaki to wynik? Powyżej 100 wymaga pilnej duagnostyki.

Trudno powiedzieć. Podniesione OB może wskazywać na wiele przyczyn, a u kobiet może się podnosić w czasie menstruacji czy ciąży. OB to parametr laboratoryjny, który może świadczyć m.in. o stanach zapalnych w organizmie, a więc zęby i przyzębie objęte infekcją mogą być przyczyną podwyższonego OB. Proszę zgłosić się do stomatologa celem wyleczenia zmiany, ponieważ nieprawidłowy wskaźnik OB zawsze wymaga dalszej diagnostyki. Możliwe, że po wszystkim OB wróci do normy.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl