Czy ochrona antykoncepcyjna przy biegunce jest zmniejszona?

Biore tabl Novynette akurat ju mam koniec opakowania lecz meczy mnie pewna sprawa w niedziele wziełam tabl o 18 w poniedz dostałam biegunki ok godz 10 byłam jueszcze 3 razy ale nie były takie ostre jak ta pierwsza poszłam do lekarfzai dostałam tabletki lacidar wziełam jedna i pozniej o 18 tabl anty .Dzis wziełam ostatnia tabletke o 18 ale rano dzis tez miałam rozwolnienie 2 razy czy moja ochrona jest zmniejszona ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Z opisu wynika, iż biegunka wystąpiła po czasie dłuższym niż 4 godziny potrzebne na prawidłowe wchłonięcie się tabletki antykoncepcyjnej. Ochrona antykoncepcyjna nie została zmniejszona.