Czy od pierwszej tabletki jestem chroniona?

Witam, mam pytanie czy mogę zajść w ciążę, jeśli podczas okresu współżyłam bez zabezpieczenia (3 dzień miesiączki) i od pierwszego dnia miesiączki zaczęłam brać tabletki? Czy jest taka możliwość?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Użytkowniczko!

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę istnieje zawsze, gdy doszło do stosunku seksualnego. Przy współżyciu bez zabezpieczenia, w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) wynosi ok. 25-30%. Szansa ciąży pomimo stosowania antykoncepcji określa indeks Pearla, z którym warto się zapoznać. Jednak w tym przypadku szansa wydaje się być minimalna.

Proszę jednak poczekać do terminu miesiączki i wykonać test ciążowy z krwi lub moczu.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl