Czy okres po odstawieniu tabletek będzie regularny?

Witam! Brałam tabletki antykoncepcyjne przez dwa lata. Odstawiałam je 4 miesiące temu. Pierwszy okres dostałam po 34 dniach i trwał 6 dni, następny dostałam po 26 dniach, trwał 6 dni, kolejny-po 25 dniach, trwał 2 dni (było to brązowe plamienie), teraz dostałam znowu po 26 dniach i trwał 3 dni (normalne krwawienie). Mam pytanie: czy mój okres wreszcie się uregulował, że występuje co 26 dni? Bo zawsze gdy nie brałam tabletek okresy miałam nieregularne (co 40-56 dni), gdy przerywałam branie tabletek nadal był nieregularny a teraz nagle mam go co 26 dni. Zaznaczam, że jestem po porodzie naturalnym (rodziłam 8 lat temu) i w zeszłym roku miałam wypalaną nadżerkę. Czy to możliwe, że po jej wypaleniu moje kłopoty z nieregularnymi okresami wreszcie się skończyły? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam-Dagmara.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jest szansa, że cykle uległy normalizacji. Powinna Pani siebie obserwować. Gdyby jednak kolejne cykle były nieregularne wskazana będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam