Czy okres przez miesiąc wymaga wyjęcia implantu antykoncepcyjnego?

Dzień dobry, Od marca tego roku mam założony implant antykoncepcyjny.Od początku wiedziałam o minusie czyli nieregularnych miesiączkach, ale ja mam okres już przez miesiąc. Zaczęłam krwawić 14 lipca, nie było to obfite krwawienie bo mając implant przestałam mieć obfite miesiączki, ale trwało to tak do 10 sierpnia i wtedy również potrzebowałam podpaski ale to raczej był ciemno czerwony śluz niż krew. Trwało to do wczoraj, a dziś znowu normalne krwawienie i ból brzucha. Czy powinnam wyjąć implant?

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana wizyta u ginekologa i po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć