Czy opalanie dla cukrzyków nie jest wskazane?

Ostatnio przeczytałam, że nie wolno opalać się przy cukrzycy. Dlaczego?

Witam,

Opalanie nie służy również zdrowym osobom. Przyspiesza procesy starzenia się skóry, uszkadza ją, a co najniebezpieczniejsze zwiększa ryzyko rozwoju czerniaka.

Cukrzyca jest chorobą ogólnoustrojową, obniża wydolność organizmu, a zatem jego mechanizmy obronne. W jej wyniku dochodzi do zmian m.in. w obrębie naczyń i nerwów, również tych zaopatrujących skórę. Wszystko to dodatkowo sprzyja uszkodzeniom oraz utrudnia regenerację.

Pozdrawiam serdecznie