Czy osoba korzystająca u usług prostytutek powinna stosować profilaktycznie Doksycykine?

Okazjonalnie, co kilka miesiecy korzystam z uslug prostytutek. Mniej wiecej raz na 4-6 miesiecy. Ostatnio mialem przerwe jakies 8 miesiecy, po czym zrobielem sobie pakiet na wszystkie choroby weneryczne. Jest wszystko OK. Obawiam sie jednak ze za jakis czas znowu najdzie mnie ochota na skorzystanie z uslug prostytutki. Zawsze sa to kobiety czyste, nigdy nie uprawiam seksu jesli zauwaze jakiekolwiek zmiany na ciele lub narzadch pluciowych. Seks zawsze w zabezpieczeniu. Co jednak nie daje 100 procentowej pewnosci. Glowne pytanie to. Czy po stasunku tak profilaktycznie mozna by zazywac doksycykine. Antybiotyk ten jest chyba tak uniwersalny ze mozna nim leczyc wiekszosc chorob wenerycznych jak kila, rzezaczka, chlamydia. czy takie profilaktyczne zarzywanie doksycykliny po stosunku z prostytutka co pare miesiecy moze przyniesc jakies korzysc np. ze nie rozwinie sie choroba weneryczna bo bakterie zostana zabite na samych poczatku. Jesli mozna by ja zazywac profilaktycznie to w jakich zalecanych dawkach.

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie ma takich zaleceń co do profilaktyki w opisanych przypadkach. Leczenie dopiero jeśli będą objawy.
Pozdrawiam