Czy owulacja w tym wypadku nie będzie przeszkodą w zapłodnieniu?

Witam, od 3 do 8 dc miałam stymulację Clostilbegyt, w 12 dc podczas monitoringu na prawym jajniku był pecherzyk 14 mm, w 16 dc na kolejnym monitoringu pecherzyk mial 17 mm. Został mi przepisany zastrzyk Ovitrelle, którym mam sobie zrobić w 21 dc (bez monitoringu). Czy jeśli owulacja wystapi w 18 dc to ten zastrzyk w 21 dc nie będzie przeszkodą w zapłodnieniu? Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zastrzyk nie przeszkodzi w zapłodnieniu, jednak po jego podaniu przez 10 dni proszę nie wykonywać testów ciążowych, ponieważ wynik może wyjść fałszywie dodatni (zastrzyk zawiera ten sam hormon, który produkowany jest przez zarodek i który wykrywają testy ciążowe).