Czy paznokieć po rozcięciu odpadnie?

Witam, przeciąłem sobie kątówką w połowie paznokiec środkowego palca lewej ręki, z czego jedna połowa napewno mi odpadnie, a co z drugą połową? Poniewaz tam nawet nie ma krwi pod paznokciem

Jeśli druga połówka paznokcia jest bezpośrednio połączona z macierzą, podstawą paznokcia i nie została zniszczona to powinna pozostać, nie odpaść i rosnąć dalej.