Odrastanie paznokcia po urazie

Dzień dobry. Jakiś czas temu miałam mały wypadek uderzyłam w kant metalowych drzwi i zerwałam u dużego palca paznokieć. po prawie miesiącu chodzenia w bandażach i plastrach paznokieć martwy mi się oberwał a wcześniej doktor go przyszył. Moje pytanie jest takie czy nowy paznokieć będzie rósł prawidłowo czy w górę . Z góry dziękuje za odpowiedz Pozdrawiam

Moze rosnac prawidlowo, albo nie. Zalezy czy uraz dokonal tez uszkodzenia w zakresie macierzy paznokcia lub lozyska. Jesli tak, paznokiec moze rosnac zdeformowany (tj. z roznego rodzaju zaglebieńiami i bruzdami)