Czy PCOS może powodować bezpłodność?

Witam mam problem . Mieszkam w Wielkiej Brytanii.. byłam u lekarza i na usg stwierdził że mam PCOS dał mi tabletki Metformin 500mg... a chce się dowiedzieć czy znajdę w ciążę ponieważ od 2 lat się staramy i nic .proszę o pomoc

PCOS może wpływać na płodność. Bardzo ważne jest aby przed zajście w ciążę ustabilizować gospodarkę hormonalną, a także wyrównać masę ciała poprzez prawidłowy model żywienia.

Pozdrawiam
Dietetyk, mgr Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado