Czy pełna skuteczność antykoncepcji jest zachowana?

Dzień dobry, od 3 lat biore tabletki Microgynon 21. Teraz po 7 dniowej przerwie będę zmieniala tabletki na Kontracept. Czy skuteczność antykoncepcji jest zachowana czy należy dodatkowo się zabezpieczac?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

najodpowiedniejszym wyjściem w tej sytuacji jest zażycie nowej tabletki (Kontracept) tuż po zakończeniu wcześniejszych tabletek antykoncepcyjnych z substancją czynną, lecz według ulotki nie powinno to nastąpić później niż w dzień po zakończeniu przerwy lub okresu przyjmowania tabletek placebo Microgynon 21. W przeciwnym przypadku antykoncepcja hormonalna nie zostanie zachowana i konieczne będzie stosowanie dodatkowej antykoncepcji mechanicznej.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zapomniec-o-antykoncepcji

https://portal.abczdrowie.pl/przeciwwskazania-antykoncepcji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.