Czy plamienie może obniżyć skuteczność krążka antykoncepcyjnego?

Dzień dobry, mam pewien problem odnośnie nuvaring. Stosuję fluomizin dopochwowo, wiem ze osłabia działanie krążka. Ale jedna rzecz jaka mnie nie pokoi, to że mam lekkie plamienie, nigdy mi się to nie zdarzyło. Wczoraj po tygodniowej przerwie włożyłam krążek, Czy plamienie jest spowodowane lekiem fluomizin, bo obniża skuteczność nuvaring i stąd to plamienie ?

Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.