Czy plamienie przed wyjęciem krążka oznacza okres?

Witam, stosuje antykoncepcyjny krążek nuva ring. 3 tygodnie temu nie zrobiłam tygodniowej przerwy na okres z powodu zabiegu chirurgicznego, ktory mialam przejsc w momencie przerwy. Zabieg jednak odwolano. Powinnam jutro(niedziela) wyjąc nuva ring jednak dostałam dziś plamienia. Chciałabym wiedzieć czy to oznacza ze dostalam miesiaczke? Pytam gdyz w srode mam zabieg, ktory mi wczesniej odwolano a nie moge na niego miec okresu.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza ginekologa sadze ze niestety moze być konieczńosc przełożenia zabiegu porażka drugi