Czy plamienie ustąpi po wyciągnięciu krążka NuvaRing?

Witam, W nidzielę 16.12 założyłam pierwszy krążek Nuvaring w pierwszy dzień miesiączki i do teraz (10 dzień) mam ciemnobrązowe plamienia. Wiem, że jest to normalne podczas stosowania Nuvaring w pierwszym miesiącu ponieważ stosowałam już tę metodę antykoncepcji. 29-31.12 czyli za 4 dni możliwy będzie stosunek z partnerem (w końcu Sylwester) a nie chciałabym tego plamienia podczas gry wstępnej oraz stosunku. Moje pytanie brzmi czy podczas "zabaw" oraz stosunku takie plamienie może wystąpić czy jest to zahamowane i dopiero może nastąpić po stosunku? Czy może wyjąć krążek przed tym terminem sylwestra, wiem że nie będę zabezpieczona bo zaburzę cykl 21dniowy, ale czy wtedy to plamienie ustąpi w 100% od razu po wyciągnięciu? Byłabym wdzięczna za radę bo nie chcę wystraszyć partnera jak będzie robił mi 'tam" dobrze i nagle zobaczy ciemnobrązowy śluz...

Fizjologia kobiety to nie powód od wstydu. Moim zdaniem, ochrona antykoncepcyjna to sprawa obojga partnerów i chłopak powinien akceptować taki stan rzeczy. Jeśli wyjmie Pani krążek, krwawienie nie ustąpi od razu, a ochrona antykoncepcyjna będzie zmniejszona.