Czy plamka na płucu może oznaczać nowotwór?

Pół roku temu będąc w 25 tygodniu ciąży wyladowalam w szpitalu z powodu kolki nerkowej, kiedy lekarz (ginekolog) robił USG zauważył plamke na plucu czy to może być coś groźnego? Boję się ponieważ moja babcia 12 lat temu miała operacje wycięcia części płuca z powodu plamki, która okazała się być zmianą nowotworową.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie to było usg? Proponuje udac sie do lekarza prowadzacego ciąże i kierować sie jego zaleceniami odnośnie Ew postepowańia doagnostycznego