Czy płukanie jamy ustnej fuksyną jest bezpieczne?

Odkąd noszę aparat ortodontyczny używam fuksyny. Zawsze po jej rozpuszczeniu w buzi myję dokładnie zęby, dziąsła i język, jednak mimo to trochę tego barwnika zostaje i wraz ze śliną dostaje się do żołądka. Czy to mi może zaszkodzić? Czytałam, że fuksyna jest szkodliwa (w końcu jest używana do wyrób atramentu, farb, lakierów, tapet).

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do stomatologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.